Ana Sayfa

23 Aralık 2011 Cuma

Jonathan Adler for LACOSTE

Lacoste Jonathan Adler tasarımlarından oluşan capsule bir koleksiyon hazırladı!...Daha önce Catherine Malandrino, Andy Roddick ve Çinli artist Li Xiaofeng ile işbirliği yaparak L.12.12 modeli polo t-tshirt’ünü farklı yorumlar ile tüketicisiyle buluşmasını sağlayan Lacoste, bu kez modern tarzı ve illüstrasyonlara olan merakı ile tanıdığımız Fransız Jonathan Adler ile, gelenekselleşmiş özel koleksiyonunu biraraya getirdi.

Her biri el yapımı olan oya işi olan t-shirtler, erkekler için beş, kadınlar için dört farklı renk seçeneğini sunuyor.Her ne kadar çekici bir tasarımı olmasa T-shirtlerin yanlarındaki çizgiler sebebiyle ürünlerin, sporcular tarafından ilgi göreceğini düşünüyorum.Yapımı 400 saat olan t-shirtler seramik timsahların içinde paketlenerek, sunuşu ve özel koleksiyon olması sebebiyle 150 ile 250$ arası değişen fiyatlarda satışa sunulacağı tahmin ediliyor.

On yaşından beri spor yaparken Lacoste’ un klasikleşmiş polo t-shirtlerini giydiği söyleyen Adler’i en çok etkileyen, Lacoste’ un piyasaya  nostaljik yapısına sadık kalarak, çağdaş ürünler sürmesi.Adler, tasarladığı bu tatil projesi ile 1960’ ların Amerikan klüplerindeki şık ve sportif havayı uyandırmayı amaçlamakta.


Bir nevi çocukluk hayalini gerçekleştiren Adler, bu koleksiyonu ile Lacoste logosunu , kendi desen ve renkleriyle anneannesinden ilham aldığı oya işlemesini  kullanarak farklılaştırmış. Fransız rahibeler tarafından hazırlanan polo t-shirtler haricinde, el yapımı raketleri de bulabileceğiniz koleksiyon, mağazalarda Lacoste severleri beklemekte..


Yazı; Selin ÇetinkayaLacoste has teamed up with the likes of Catherine Malandrino, Andy Roddick, and contemporary Chinese artist Li Xiaofeng, but its latest collaboration might just top them all: Jonathan Adler and a French needlepointing nun.

Come again? Yes, Adler’s collaboration with the preppy sportswear brand includes a “Super Limited Edition” collection of just 12 polo shirts, each entirely needlepointed by hand, by the aforementioned nun—a task that reportedly takes 400 hours per shirt.

The Polo will be packaged inside a ceramic crocodile and sold for a yet-to-be-determined amount—but suffice it to say that it will likely be significantly more expensive than the other offerings from the collaboration, which will retail for $150 (“Special Edition”) and $250 (“Limited Edition”).The Special and Limited edition shirts are no less charming, though: The former has a sporty racing stripe down the sides and an appliqué of needlepoint or a ping-pong paddle’s textured rubber (which will be sold with a blue and white needlepoint pillow), while the latter has an actual needlepoint croc sewn on and will be sold inside an Alder-designed tennis racquet case.“I love the way Lacoste feels totally contemporary but also has an element of nostalgia,” Adler, who says he has been sporting Lacoste’s polos since he was 10, said in a release. “With this Holiday Collector’s Series project, I wanted to evoke the nifty and sporty feeling of American country clubs in the 1960s.”

Source; click!

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...