Ana Sayfa

27 Şubat 2012 Pazartesi

H&M Celebrates Marni Launch With Instagram Contest

H&M sosyal medyadaki çalışmalarına, 8 Mart’ta piyasaya süreceğini Marni for H&M koleksiyonu için hazırladığı Instagram yarışması ile devam ediyor!..

Sezonun hit parçalarını, koleksiyonlarının baş tacı yapan ve profesyonel dağıtım sistemi ile mağazasına gittiğinizde istediğiniz her kıyafete kolayca ulaşabildiğiniz H&M, Marni ile birlikte bir koleksiyon çıkaracağını duyurduğu Kasım ayından itibaren, moda dünyasındaki tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Koleksiyon tasarım videosundan, koleksiyondan basına yayılan ilk görsele kadar yakından takip ettiğimiz birliktelik, en son Sofia Coppala’nın Marakeş’te çektiği Marni for H&M koleksiyonunun reklam filmi ile bir kez daha kendini hatırlattı.


Markalarla yaptığı işbirlikleri dışında sosyal medyadaki aktifliği ile de pazarlama stratejilerine olduça önem veren marka, Marni ile yaptığı ortak çalışma için marka ile beraber, H&M’in facebook sayfası  üzerinden bir yarışma düzenledi. Farkındalık yaratmak amaçlı düzenlenen Instagram yarışmasının ismi ise “ What Inpsires You “.

17 Şubat’ta başlayan yarışmaya  #MarniatHM hashtagiyle ile birlikte yükleyen katılımcıların fotoğraflarının, daha önce  Lanvin ve Unicef kampanyalarında da birlikte çalıştığı Whispr Grup tarafından  Facebook için hazırlanan aplikasyon sayesinde diğer katılımcıların beğenebilmesi sağlanmış. En çok beğenilen on fotoğraf arasından, bilinen moda bloggerları tarafından seçilecek olan yarışma kazananı, Marni’nin H&M için hazırladığı ilkbahar/yaz koleksiyonundan çeşitli hediyeler kazanacak.

H&M’in bu çalışma ile Instagram hesabının  açılışını kutladığı ve lanse ettiğini de düşünürsek, bundan daha akıllıca bir sosyal medya çalışması olabilirmiydi diye düşünüyorum..

As FMM readers probably already know, Marni is the latest designer to collaborate with H&M. Leading up to the launch of the collection on March 8, 2012, H&M and Marni are building awareness with a series of social media initiatives, including an Instagram contest, “What Inspires You?” on the H&M Facebook page.The contest launched February 17, and is ramping up quickly with over 500 entries already (as we publish this article we’ve counted about 1800 photos).

Now live on an H&M Facebook tab, it encourages the community to submit photos of what inspires them through Instagram, tagged #MarniatHM, for a chance to win items from the collection. The photos will be displayed in the Facebook application, where users can vote for their favorite images. A  judging panel of well known fashion bloggers will select the winner from the top 10 images that receive the most votes from H&M’s nearly 10 million fans on Facebook.

This contest also coincides with the launch of H&M’s corporate Instagram account, hennesandmaurit. The judging panel for “What Inspires You?”  includes Wendy Lam of Nitrolicious, Fashionista executive editor Leah Chernikoff, Geri Hirsch Because I’m Addicted, and Marie Hindkær Anderson Of Blame It On Fashion. They will select a winner from the top 10 to receive items from the Marni at H&M Collection.


What excites us about this piece of the marketing campaign is that this is perhaps one of the best uses of Instagram’s API and development of a Facebook App we’ve seen to date. Developed by Whispr Group (who has also worked with H&M on social media surrounding LANVIN x UNICEF, Your Art Here and Matthew Williamson), this marketing piece is worth taking note of for just how well its been developed and how it creates an easy, seamless experience for the participant. This is another photo sharing initiative that follows in the footsteps of ALDO, Club Monaco and Marc Jacobs, quickly on its way to greatness. We’re loving it!

Source; click!

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...