Ana Sayfa

11 Kasım 2011 Cuma

Aldo Shoes For A Lifetime Mikro SiteVee Aldo , eğlenceli ve interaktif bir yarışmayla karşımızda.Sosyal pazarlamayı bu video ile son derecede eğlenceli hale getiren Aldo’nun ‘Shoes For Life’ yarışmasından dilediğiniz ayakkabıyı kazanmak için kendi siteleri tıktık üzerinden 3 aşamalı bir oyun oynamanız gerekmekte.Oyunun sonunda ise akıllıca bir yöntemle müşterilerinin maillerini toplamak amacıyla,ödülünüzü size yollamak için mail adresinizi istemekte..

Yarışmanın en önemli özelliği ise 5000$ ‘a kadar  50 hediye kazanabilme şansınızın olması.Biz ayakkabı aşığı kadınlar daha ne isteriz ki ?:)Aldo has come up with a very cool, and interactive contest where the winner can win shoes for life! Which comes in the form of 50 gift certificates, all adding up to $5000.


All contestants must play the interactive shoe games they have on their website in order to enter. There are three different pick-a-shoe activities that the site takes you through before you submit your name and e-mail, and at the end the contest also prompts you to subscribe to their e-newsletter, which is a smart way to grow your list of potential customers.


Interactive marketing is a great way to get customers to relate to your brand and become involved. This contest grabs your attention and is a fun way of getting the chance to win lots of shoes! What more could a shoe lover ask for? 
source english version: click
        

4 yorum:

Adsız dedi ki...

uzun zamandır gördüğüm en güzel mikro site, teşekkürler :)

Selin Çetinkaya dedi ki...

ben teşekkür ederim:)

girlshygirlguide dedi ki...

hiç kazanamadım =/ aşk da belki =)

Selin Çetinkaya dedi ki...

inşallah:))

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...